Düğün Salonu Halıfleksi Yıkama: Düğün Salonları, kalabalık insan gruplarının bir anda aşırı yoğunluk oluşturacak şekilde yerleşmesi yanı sıra telaş, acele ve düğün heyecanı ile ortamda spor salonlarından daha fazla devinim oluşmasına yol açar. Farkında olmayan bir yığın koşuşturma yaşanırken düğün salonunun, sahnesinden, wc’sine, duvarından zeminine, masasından sandalyesine tüm yüzeylerde zararlı bakteriler üreyebilir.

Düğün Salonları neden bakteri yuvası:

► Kalabalıkta yerken içerken dökülenlerin yarattığı kirlilik

► Özellikle çocukların ellerini duvarlara sürmesi sonucu kalan izler

► Wc’lerin peşpeşe yeterli havalandırma yapılmadan kullanılması

► Düğün salonlarında çoğu zaman klimalar ve havalandırmalar yetersiz kalmaktadır. Özellikle yaz aylarında bakımı düzenli yapılmayan klimalar ortama mikrop saçmaktadır.

► Zemindeki halıflekslere dökülen içeceklerin yol açtığı nem durumu. Nemli ve havasız ortamlarda zararlı kalıcı bakteriler hızla çoğalmaktadır.

► Halıflekslerin üzerinde oynanan oyun ve halaylardan dolayı ortam toz yuvası haline gelir.

Aylık Halıfelsk Yıkama: Her ay salonların halıflekslerinin aşırı ıslatılmadan yıkanması ve deznfekte edilmesi şeklinde yapılmalıdır. Yıkamanın ardından iç mekan çok iyi bir şekilde havalandırılmalıdır. Halıfleks yıkama hizmeti için çoğu zaman düğün salonları kendi personelleriyle harekete geçse de hem donanım hem de işçilik yönünden profesyonel bir temizlik firması ile çalışmak daha doğrudur.

Şok Halıfleks Yıkama: Haftalık bakımlarda veya belirli bölgelerde oluşan lekelenme ve kirlere karşı yapılan halı yıkama hizmetidir. Sahne, koridor, yürüyüş yollarındaki halıfleksler gibi zeminler ilk başta yıkamaya adaydır. Masa alt kısımları kirlenmelere karşı biraz daha şanslıdır. Şok bakımların en büyük faydası ortamda fazla nem oluşturmadan kuruma sağlanması. Bu metod zamandan ve emekten tasarruf sağlar.

Köpük Sistemi le Halıfleks Yıkama: Özellikle bodrum katlardaki düğün salonları yada farklı nedenlerden dolayı havalandırması yetersiz olan düğün salonlarında tercih edilen köpüklü halı yıkama işi rutin düzende temizlikler için birebirdir. Halıflekse fazla su vermeden yapılan bu hizmet her ay yapılırsa daha iyi sonuç verecektir.

Buharlı Sistem Halı Yıkama: Düğün salonu halıflekslerinin buharlı makineler ile kir ve lekelerinin yüzeye çıkarılması ve vakumlanması işidir. Tüm halı yıkama işlerinde olduğu gibi halıda hiç su kalmaması önemlidir. Herkes halıfleks yıkama hizmetinde en yüksek seviyede performansı almak ister. Yıkama sonucunun başarılı olması halının günlük vakumlanmasının ve tozdan arınmasının devamlı yapılıyor olmasından geçer.