Ulaşım Araçlarının Halıfleks Temizliği: Ulaşım araçlarının düzgün temizlenmemesi ve doğru zamanlamada yapılmamasından dolayı her yıl yüzlerce kişi hayatını kaybediyor. Taşınmaya müsait bakteri ve ebola virüsü gibi virüsler bir yerden bir yere taşınırken yayılma amacına ulaşıyor.

Araştırma sonuçlarına göre; Her gün binlerce insanın taşınma sırasında temas ettiği toplu taşıma araçlarının zararsız bakterilerin yanı sıra çok tehlikeli hastalıklara mal olacak zararlı bakterilerin de yuvalanması için elverişli ortam oluşturduğudur. Halk sağlığı uzmanları bu bakterilerin bir çoğunun üreme niteliğinin aktif olduğunu tesbit etmişlerdir.Toplum sağlığını tehdit eden , bazı türleri bulaşıcı olan tüberküloz (verem) hastalığının son yıllarda tekrar artışı başlamış ve kontrolü zorlaşmıştır. Bizim ülkemizde yok dediğimiz daha nice hastalık sık ulaşım tercihleri dolayısı ile genç nüfusta daha fazla artış göstermektedir. Grip ve öksürük kaynaklı havaya yayılan virüsler için ortam klimaları, solunum ve el teması ile kolayca bulaşabilmekte, araçlardan bir çok kişi mikrop bırakarak uzaklaşmaktadır.

Sık şahit olduğumuz bir konudur uçak halıfleksine karşı alerjik bünyeli kişilerin yolculuk biter bitmez derhal uzaklaşmak istemeleri. Havada kapalı bir alanda halı mite ve akarları ile baş başa kalan yolcularda kaşınma, kızarıklık, şişlik, nefes alamama en büyük belirtiler. Halıfleks ve koltuk temizliği çoğu zaman acele ile gerçekleştirilen ve yüzeysel temizlik yapılan uçaklarda perona geç girme gibi farklı durumlardan ötürü havalandırma tam yapılamaması da duruma dair örneklerin başında geliyor. Kara ulaşım araçları, deniz ulaşım araçları için de durum hiçte farklı değildir. Gripli, mantarlı, burnu akan, veremli, zatürreli bir çok kişinin üzerindeki bakteriler en etkin olarak toplu taşıma araçlarında yayılır. Valizlerden, dökülen yiyeceklerden, ayak ve el temasından kolayca mikrop yuvasına dönüşen halı kaplamaların kuru ve ıslak vakumlamasının sık ve doğru zamanlarda, doğru ürünler ile yapılması hayati bir konudur. Halı bir defa bakteri yoğunluğu yaşadığı zaman üremelerin önüne geçmek çok zordur. Ve taşıma aracından inen kişiler kolayca virüsleri evlerine ve işyerlerine getirirler.

Işıltı Halıfleks Yıkama Hizmetleri ile uçak, metro, tren, vapur, yat, gemi, otobüs tüm seyahat ve toplu taşıma araçlarının genel temizliği yanı sıra halıfleks yıkaması, döşeme kaplamanın cinsine ve uygunluğuna göre yıkanıp dezenfekte edilmektedir. Hijyenin temizlikten öte bir kavram olduğunun bilinci ile hareket eden firma, yeni sistem zemin metotları ile kirlenmeyi geciktirmekte ve halı kaplama üzerinde koruma sağlamaktadır.