Yerinde Halıfleks Yıkama: Duvardan duvara halıfleksler kullanım açısından rahatlığı ile bilinir ve ortama verdiği konfor bakımından tercih edilir. İpek, yün ve sentetikten oluşan elyaf liflerinin döşeme sıklığı dahi temizlik kapsamında muayene edilerek bakımı yapılmalıdır. Ev ve ofis zemin dizaynlarının vazgeçilmezlerinden olan halıfleksler, düzenli vakumlu yapılmadığın da renklerinden ve dokusundan ödün verir. Düzenli vakumlamanın yanı sıra hasır, kilim ve dokumanın niteliğine uygun yıkama yapmak önemlidir. Güvenli ve toksik olmayan temizleme şampuanları ile yıkama sentetik, doğal elyaf tüm halılar için uygundur.

Adım Ön Muayene: Halının lif aralıkları, altına nemin inip inmeyeceği, yıkamada öncelik verilecek kısımlar, lekeli bölgeler, ezilmiş bölgeler, kirin halı üzerinde fosilleştiği bölgeler, artı havalandırmaya ihtiyaç duyulacak bölgeler tesbit edilir.

Adım Halı Kuru Vakumlama: İster buharlı yıkama, ister köpüklü yıkama, ister vakumla yıkama tüm yıkama türlerinde iş öncesi halıflekslerin kuru vakumlama yapılması önemlidir.

Adım Leke Tesbiti: Zor lekeler spreyle hafif nem uygulayarak yüzeye doğru kurutma kağıdı ya da vakum ile çekilir. Bu tür sorunlu kısımlara leke sökücü uygun çözelti hafifçe sürüp bekletilir. Lekeli kısmın illa da çıkması için solvent bazlı ya da açıcı ürünler kullanılmamalıdır.

Adım Fırçalama: El halısı, kök boya gibi hassas olmayan tüm halı tarzı döşemeler için fırçalama uygundur. Genellikle ofis ortamlarındaki makine halıları için daha fazla uygunluk gösterse de evlerde de duvardan duvara halıfleks kaplamalarda kullanılır.ü

Adım Yıkama: Köpüklü halıfleks yıkama, buharlı halıfleks yıkama, petli silim halıfleks yıkama, vakumlu halıfleks yıkama olarak yapılan yıkamalarda bir alt köşeden başlayıp öncelik alanı kontrolle işe başlanır.

Adım Kontrol: Komple halıfleks yıkama işi bittikten sonra lekeli kısımlarda kuruma sonrası leke kalıp kalmadığı, betonlaşmış kısımlarda tekrar işleme ihtiyaç olup olmadığı ve kuruma işleminin sağlıklı olup olmadığına bakılır.

Halıfleks yıkama hizmeti satın alan mekanlar: Villa, ev, apartman merdiven yollukları ve halıfleksleri için daimi talep edilen halı yıkama hizmeti ticari işletmeler, tüm işyeri ve ofis mekanları için de talep görmektedir.